Dermapen (Mikro İğneleme Uygulaması)

Dermapen (Mikro İğneleme Uygulaması)

Dermapen (Mikro İğneleme Uygulaması)

Dermapen Nedir ve Nasıl Uygulanır?
Dermapen, derinliği ayarlanabilir bir mikro iğneleme sistemidir. Cihaz kalem şeklindedir ve cihazın cilde temas eden başlıkları kişiye özel olarak kullanılır. Bu başlıkların ucunda cilde kontrollü bir şekilde hasar vermemizi sağlayan küçük özel kaplı iğneler bulunur. Tedavi ile ciltte açılan mikro kanalcıklar vücut hücreleri tarafından yara gibi algılanır ve vücudun doğal yara iyileşme süreci tetiklenmiş olur. Bu mikrokanalcıklar 15 dk sonra hiçbir iz bırakmadan iyileşir. Dermapen tedavisi ile deri altında bulunan hücreler uyarılarak, kollojen ve elastin üretimi arttırılmış ve cilt yenilenme süreci başlatılmış olur. Ayrıca dermapen tedavisi PRP ve mezoterapi ile kombine edilerek, bu solüsyonların açılan mkrokanalcıklardan deri altına geçisini 200 kat arttırmaktadır.

Dermapen Uygulama Alanları Nelerdir?
• Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi
• İnce kırışıklıkların giderilmesi
• Gözeneklerin sıkılaştırılması
• Akne, yara ve yanık izlerinin giderilmesi
• Çatlak (Stria) tedavisi
• Saç dökülmesinin tedavisi

Dermapen Tedavisi Ağrılı mıdır?
İşlem öncesi anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur.

Dermapen Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
İşlem sonrasında ciltte kızarıklık meydana gelebilir. Bu durum 1-2 gün içerisinde geçmektedir. Uygulama alanına temastan kaçınılması, uygulama alanına 12 saat boyunca makyaj yapılmaması, uygulamadan sonra bir gün boyunca banyo yapılmaması önerilir. Uygulama sonrası güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.Dermapen Tedavisi Kaç Seans ve Ne Sıklıkta Uygulanır?

İşlem yaklaşık olarak 30 dk sürer. Ortalama 1-3 hafta aralıklar ile kişinin ihtiyacına göre 1-6 seans yapılması önerilmektedir.