Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cilt problemlerinin büyük bir kısmı, günlük cilt bakımı ve periyodik olarak yapılan medikal cilt bakımının doğru şekilde uygulanması ile düzelebilmektedir. Medikal cilt bakımı klinik şartlarında, bu konuda yeterince eğitim almış yeterli bilgi ve tecrübeye sahip uzmanlar tarafından yapılan etkili ve profesyonel bakımdır. Uygulama sırasında cilt tipine uygun olarak üretilmiş temizleyiciler, peeling ürünleri, maskeler, nemlendirici krem ve serumlar kullanılır. Kullanılacak olan ürün seçimi, kişinin cilt tipi doktor tarafından analiz edildikten sonra belirlenir. İşlem ortalama 45-50 dk sürer.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı şu adımlar izlenerek yapılır;

• Öncelikle cilt, bakıma uygulan hale getirilmesi için uygun bir temizleyici ile derinlemesine temizlenir.
• Daha sonra peeling ürünleri kullanılarak cilt ölü hücrelerden arındırılır.
• Temizlenmiş ve ölü hücrelerden arındırılmış cilde masaj yardımı ile özel içerikli maskeler uygulanır. Bu maskelerin içerisinde cildi canlandıran, cildin derin tabakalarına nüfus eden ve cilt problemlerini tedavi eden bir takım maddeler bulunur. Emilimin yeterli düzeyde olabilmesi için maskeler ciltte belli bir süre bekletilir.
• Maske uygulamasının ardından cilt tekrardan uygun bir temizleyici ile temizlenir.
• Sonra cildin ihtiyacına göre seçilmiş serumlar ve nemlendiriciler cilde masaj yardımı ile yedirilir.
• Son olarak güneş kremi sürülerek medikal cilt bakımı tamamlanır.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Profesyonel cilt bakımının ayda bir kez yapılması cilt sağlığı için önerilmektedir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Çevresel etkenler (hava kirliliği, sigara vs), stresli yaşam, sağlıksız beslenme gibi nedenler cildimizin matlaşmasına, soluklaşmasına, gözeneklerin tıkanmasına ve akne gibi cilt problemlerin ortaya çıkmasına yol açar. Ayda bir yapılan medikal cilt bakımı cildi canlandırır, ölü tabakalardan arındırır, gözenekleri açar ve cilt problemlerinin tedavisine destek olur. Medikal cilt bakımı sonrasında, uygun cilt bakım ürünleri ile evde günlük bakımının devamlılığı sağlanmalıdır.