Altın İğne (Scarlet S)

Altın İğne Nedir?

Son zamanların popüler uygulaması olan altın iğne, ameliyatsız cilt gençleştirme işlemlerinden birisidir. Son teknoloji radyofrekans cihazları ile yapılan altın iğne işlemi ile; akne izlerinin tedavisi, cilt sıkılaştırma, gözeneklerin daraltılması, cilt gençleştirme, ince kırışıklıkların tedavisi, kol ve bacak sarkmalarının tedavisi gibi ameliyatsız estetik işlemler yapılabilmektedir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve vücutta güvenle kullanılabilmektedir.

Scarlet S Altın İğne Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan radyofrekans cihazları da gelişmeler göstermiştir. Scarlet S altın iğne cihazı aracılığı ile cildin daha alt katmanlarına radyofrekans enerjisi mikro iğneler ile gönderilir ve cildin altında kontrollü hasar yaratılır. Bu sayede cildin onarılması, yenilenmesi ve doğal kolajen sentezi tetiklenmiş olur. Cihazın uç kısmına kişiye özel başlıklar takılır. Bu başlıklarda cildin alt tabakalarına radyofrekans enerjisi ileten, derinliği ayarlanabilir mikro iğneler bulunur. Bu mikro iğneleme teknolojisi ile cildin en üst tabakasına zarar vermeden daha çok cildin alt tabakalarına yüksek radyofrekans enerjisi iletilir. Bu sayede cilt etkili bir şekilde tedavi edilirken yan etki oranı da en aza indirilmiş olur.

Scarlet S Cihazı

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi cilt lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Sonrasında cilt iyice temizlenir. Yaklaşık 30-45 dk. kadar süren bir işlem ile tüm cilt taranır. İşlem sonrasında cilde yatıştırıcı kremler ve güneş kremi uygulanır.

Altın İğne Hangi Amaçlarla Kullanılır?

– Yüz, boyun, dekolte gibi bölgelerde cilt gençleştirme ve sıkılaştırmak
– İnce kırışıklıkların tedavisi
– Cilt yenilemek
– Akne (sivilce) izlerinin tedavisi
– Yara izi tedavisi
– Gözenek sıkılaştırma
– Çatlak tedavisi
– Kol ve bacak sarkmalarının tedavisi
– Hiperhidrozis (aşırı terleme) tedavisi

Altın İğne Kaç Seans Yapılmalıdır?

Altın iğne tedavisi ortalama 3 haftada bir 3 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra seans sayısı ve seans aralıkları kişinin cilt problemine göre planlanabilir. Bunun için öncesinde mutlaka doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. İşlemden sonraki 10 gün içerisinde etki görülmeye başlar ve bir sonraki seanslarda etkinlik giderek belirgin hale gelir.

Altın İğne Ağrılı mıdır?

İşlem öncesi cilde lokal anestezik krem sürülür ve cildin uyuşması için kısa bir süre bekletilir. Daha sonra işlem öncesi cilt antiseptik solüsyon ile temizlenir. İşlem sırasında genellikle ağrı hissedilmez ya da minimal olabilmektedir.

Altın İğne Faydaları Nelerdir?

Bu tedavi ile ince kırışıklıkların açılması, gözeneklerin sıkılaşması, ciltte yenilenme, akne izlerinin azalması, çene hattının belirginleşmesi, göz çevresinin sıkılaşması gibi faydalar elde edilmiş olunur. Bunun yanı sıra lazer tedavilerinden farklı olarak yaz döneminde uygulanabilir ve kızarıklık, soyulma gibi işlem sonrası yan etkiler minimumdur.  Cildin kendi kendini yenilemesine olanak sağlayan bu tedavi sonucunda etkili ve doğal görünümlü bir sonuç elde edilir.

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama sonrasında birkaç gün süren kızarıklık, hafif soyulma ve geçici ödem olabilmektedir. İşlem sonrasındaki hafta cilt iyi nemlendirilmeli ve güneşten korunmalıdır. Bunun için yüksek koruma faktörü içeren kremler tercih edilmelidir.

Altın İğne Uygulamasının Zararı Var Mıdır?

Altın İğne işlemi cildin kendi kendini yenileme mekanizmasını tetikler ve oldukça doğal bir sonuç elde edilir. Dört mevsim uygulanabilen altın iğne işlemi hemen hemen her cilt tipine güvenle uygulanabilen bir tedavidir.

Altın İğne Uygulaması Kimlere Uygulanamaz?

Altın iğne uygulaması bazı özel durumlarda uygulanmamaktadır. Gebelere, uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlara, kalp pili bulunan kişilere, kanser ve epilepsi hastalarına, dolaşım bozukluğu olan veya kan sulandırıcı kullanan kişilere altın iğne uygulaması yapılmamaktadır.

Altın İğnenin Avantajları Nelerdir?

Cilt yenilemek ve gençleştirmek için farklı cihaz ve yöntemler mevcuttur. Bunlardan hangisinin kişi için uygun olacağına hekim doğrultusunda karar verilir. Altın iğne işlemi kolay uygulanabilir, hasta için konforlu ve son teknoloji bir tedavidir. İşlem sonrasında kişi günlük yaşantısına hemen dönebilmektedir. Lazer tedavilerinden farklı olarak işlem sonrasında kızarıklık, soyulma gibi yan etkiler genellikle görülmez.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları

Altın İğne Tedavisi 2021 Fiyatları, Ücretleri yapılacak seans sayısına, sıklığına ve uygulanacak cilt problemine göre değişkenlik göstermektedir. Uygulanacak tedavinin tek seans ya da paket program olup olmaması ücreti etkileyen diğer faktörlerdir. Bunun yanı sıra prp, mezoterapi gibi işlemler ile kombine edilip edilmemesi fiyatları etkileyebilmektedir. Doktorunuzun yapacağı muayenenin ardından seans sayısı, seans aralıkları, fiyat konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara