Dermapen

Dermapen Nedir? Dermapen Cihazı

Dermapen, derinliği ayarlanabilir bir mikro iğneleme sistemidir. Cihaz kalem şeklindedir ve cihazın cilde temas eden başlıkları kişiye özel olarak kullanılır. Bu başlıkların ucunda cilde dikey pozisyonda ve kontrollü bir şekilde hasar vermemizi sağlayan küçük özel kaplı iğneler bulunur. Tedavi ile ciltte açılan mikro kanalcıklar vücut hücreleri tarafından yara gibi algılanır ve vücudun doğal yara iyileşme süreci tetiklenmiş olur.  Bu mikro kanalcıklar 15 dk sonra hiçbir iz bırakmadan iyileşir. Dermapen tedavisi ile deri altında bulunan hücreler uyarılarak, kollojen ve elastin üretimi arttırılmış ve cilt yenilenme süreci başlatılmış olur. Ayrıca dermapen tedavisi PRP ve mezoterapi ile kombine edilerek, bu solüsyonların açılan mikro kanalcıklardan deri altına geçişini 200 kat arttırmaktadır.

Dermapen İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi cilde lokal anestezik krem sürülür ve bir süre bekletilir. Cilt uyuştuktan sonra antiseptik solüsyon ile iyice temizlenir ve sonrasında tüm cilt dermapen cihazı ile yaklaşık olarak 30 dk süren bir işlem ile taranır. İşlemden sonraki 10 gün içerisinde etki görülmeye başlanır ve etkinlik artarak devam eder.

Dermapen Uygulama Alanları Nelerdir?

  • Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Akne, yara ve yanık izlerinin giderilmesi
  • Çatlak (stria) tedavisi
  • Saç dökülmesinin tedavisi

Dermapen Tedavisi Ağrılı Bir İşlem midir?

İşlem öncesi anestezik krem sürülerek cilt uyuşturulur. İşlem sırasında minimal derecede ağrı olabilmektedir.

Dermapen Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında ciltte kızarıklık, hafif ödem meydana gelebilir. Bu durum 1-2 gün içerisinde geçmektedir. Uygulama alanına temastan kaçınılması, uygulama alanına 12 saat boyunca makyaj yapılmaması, uygulamadan sonra bir gün boyunca banyo yapılmaması önerilir. Uygulama sonrasında 1 hafta boyunca cilt iyi nemlendirilmeli ve yüksek koruma faktörü içeren güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Dermapen Tedavisi

Dermapen Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Uygulama yaklaşık olarak 30 dk kadar sürmektedir. İşlemden önce cilde uygulanan lokal anestezik krem 20-30 dk kadar ciltte bekletildikten sonra uygulamaya geçilir.

Dermapen İşlemini Kimler Yapabilir?

Dermatologlar, plastik cerrahlar ve medikal estetik hekimleri uygulayabilir. Uygulama son derece titizlik isteyen bir işlem olmasının yanı sıra hijyen koşullarına dikkat edilmesi de son derece önemlidir.

Dermapen Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Dermapen işleminin ne sıklıkta yapılacağı ve kaç seans uygulamanın yeterli olacağına doktorunuz muayene sonrasında karar verecektir. Kişinin ihtiyacına ve cilt problemine göre ortalama 1-3 hafta aralıklar ile 1-6 seans arasında yapılması önerilmektedir.

Dermapen ve Dermoroller Arasındaki Fark Nedir?

Dermoroller daha yüzeyel bir şekilde ciltte mikrokanalcıklar açan bir cihazdır.  Dermoroller uygulaması derinin epidermis dediğimiz en yüzeyel tabakasında daha çok etkiler ve bazı krem-serumların cilde nüfusunu arttırmak için kullanılır. Dermapen ise derinin daha alt katmanlarını tedavi etmeye olanak sağlayan derinliği ayarlanabilir bir mikroiğneleme sistemidir. Her iki cihazda kontrollü bir şekilde kullanılmalıdır. Aksi takdirde deride lekelenme ve damarlanma yapabilmektedir.

Dermapen Cihazı

Dermapen Tedavisi Fiyatları

Dermapen Tedavisi 2021 Fiyatları, cilt problemine, yapılacak seans sayısına ve uygulama sıklığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca dermapen işlemi prp, mezoterapi gibi işlemler ile kombine edildiğinde etkinlikte artış olmasından dolayı, zaman zaman bu tedavilerle birlikte uygulanması fiyatı etkileyen diğer bir faktördür. Doktorunuz yapacağı muayenenin ardından tedavinin sıklığına ve seans sayısına göre fiyat konusunda detaylı bir bilgi verecektir.

Dermapen Tedavisi İle İlgili Şimdi Ara