PRP

PRP Nedir?

PRP, ingilizce “Platelet Rich Plasma” ifadesinin baş harflerinden türetilmiş olup, trombositten zengin plazma demektir. Trombositler, vücutta kanama olduğu zaman kanın pıhtılaşmasını ve hasarlı dokuların onarımını sağlayan, büyüme faktörleri içeren kan hücreleridir.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP tedavisi için öncelikle hastadan birkaç tüp kan alınır, alınan kan santrifüj cihazından geçirilerek trombositten zengin kısmı ayrıştırılır. Elde edilen PRP serumu ince iğneler yardımı ile cilt altına enjeksiyon şeklinde uygulanır. Ayrıca PRP serumu fraksiyonel lazer, altın iğneli radyofrekans ve dermapen sonrasında cilde sürülerek de uygulanabilir.

PRP Tedavisi Uygulama Alanları Nelerdir?

• Saç dökülmesi
• Cilt gençleştirme
• Akne, yara ve yanık izleri
• İnce kırışıklıklar
• Çatlaklar (Stria)

PRP Tedavisi Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle bir doktor tarafından muayene yapılmalı, klinik öykü detaylı olarak sorgulanmalıdır. Hastanın herhangi bir hastalığının, ilaç kullanımının ya da gebelik/emzirme gibi özel durumunun olup olmadığı sorgulanmalıdır.
PRP tedavi öncesinde alkollü içecekler alınmamalıdır. En az 3 gün öncesinden kanama ve morluğa yol açabilecek; kan sulandırıcı ilaçlar, aspirin, non-steroidal antiinflamatuar ilaçlar, yeşil çay ve ginko biloba kullanımı kesilmelidir.

PRP Tedavisi Sonrası Olası Yan Etki ve Komplikasyonlar Nelerdir?

PRP tedavisinde kişinin kendi kan ürünü kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon görülmez. Ancak işlem bir enjeksiyon işlemi olduğu için enjeksiyon giriş noktalarında kızarıklık, morluk, hassasiyet ve enfeksiyon görülebilir.

PRP Tedavisi Doktoru

PRP Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

PRP tedavisi sonrasında uygulama alanlarına temas edilmemesi, 12 saat boyunca o bölgeye makyaj yapılmaması, bir gün boyunca banyo yapılmaması ve uygulama günü güneşten korunulması önerilir.

PRP Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

PRP tedavisi uygulandığı andan itibaren etki göstermeye başlar. Tekrarlayan seanslar ile etkisi artarak devam eder. Maksimum etkinlik 2-4. aylarda elde edilir ve etkisi 1 yıl kadar sürebilmektedir.

PRP Tedavisi Kaç Seans ve Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

PRP tedavisi, kişiye göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 2-4 hafta aralıklar ile en az 3-4 seans kadar uygulanmalıdır.

PRP Tedavisi Sırasında Ağrı Olur mu?

PRP tedavisi öncesinde cilde topikal anestezik kremler sürülerek cilt uyuşturulur ve işlem sırasında minimal düzeyde acı olabilmektedir.

PRP Tedavisi Ne Kadar Sürer?

PRP serumu ön hazırlık aşaması yaklaşık olarak 10-15 dakika, serumun uygulanması ise 15-20 dakika sürmektedir.

PRP Tedavisi Fiyatları

PRP Tedavisi Fiyatları

PRP Tedavisi Fiyatları bulunulan konum, doktorun tecrübesi, kullanılacak malzemenin kalitesi, uygulama yapılacak bölgeye başka herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı, uygulanacak PRP miktarı vb. faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

PRP Tedavisi Fiyatlarını merak ediyorsanız kliniğimizi arayarak PRP Fiyatları ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

PRP Tedavisi Fiyatı Almak İçin Hemen Ara