Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal peeling bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile derinin üst tabakalarının kontrollü bir şekilde dökülmesini ve alttan sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan uygulamadır. Kullanılan maddenin içeriğine ve konsantrasyonuna bağlı olarak deride istenilen derinlikte hasar oluşturulur ve tıpkı yara iyileşme sürecine benzer şekilde deride yeniden yapılanma süreci başlatılır. En sık kullanılan kimyasal ajanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), trikloroasetik asit (TCA), salisilik asit mandelik asittir. Uygulanan derinliğin derecesine göre yüzeyel, orta ve derin olmak üzere üç gruba ayrılır.

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Peeling öncesi cilt temizlenir. Kimyasal ajan cilde sürülür ve bekletilir. Uygulama sırasında yanma ve batma hissedilebilir. Uygulama süresi tamamlandığında kimyasal ajan ciltten temizlenir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık görülebilir. Kişi sosyal yaşantısına hemen dönebilir.

Kimyasal Peeling Uygulama Alanları Nelerdir?

• Akne
• Akne skarı
• Güneşe bağlı yaşlanma
• Genişlemiş gözenekler
• Cilt lekeleri (melasma, çil ve güneş lekeleri)
• İnce kırışıklıklar

Kimyasal Peeling Uygulama Seansı ve Sıklığı Nedir?

Uygulama sayısı ve sıklığı kişinin ihtiyacına göre belirlenmek ile birlikte ortalama 1-3 hafta aralıklar ile 2-8 seans arası uygulama yapılabilir.

Kimyasal Peeling Sonrası Ciltte Nasıl Bir Değişiklik Olur?

Yüzeysel peeling sonrası 1-5 gün kadar soyulma ve kabuklanma oluşabilir. Orta ve derin peeling sonrası ise bu süre 7-10 günü bulabilir.

Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ciltte oluşan kabuklanmalar soyulmamalıdır. Tedavi sonrası hekimin önerisi doğrultusunda ürünler ile cilt nemlendirilir. Ayrıca güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.

Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal Peeling için kullanılacak malzemenin kalitesi, uygulama yapılan klinik ortam, uygulamayı yapacak olan doktorun uzmanlığı gibi konular Kimyasal Peeling Fiyatlarını etkilemektedir.

Kimyasal Peeling Fiyatlarını merak ediyorsanız kliniğimizi ziyaret etmeden bizi arayarak Kimyasal Peeling Fiyatı ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kimyasal Peeling Fiyatı Almak İçin Hemen Ara